top of page
Тимчасовий порядок організації освітнього процесу
 в КЗ «Роздольський ліцей »
у 2020-2021 навчальному році в період карантину
в зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)

                                                                                                                          ЗАТВЕРДЖУЮ

 

                                                                  Директор                               Н.МИХАЙЛИШИНА

 

 

Тимчасовий порядок організації освітнього процесу

 в КЗ «Роздольський ліцей »

у 2020-2021 навчальному році в період карантину

в зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)

 

Даний порядок розроблений відповідно до статті 40 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», постанови  Головного державного санітарного лікаря України від 22.08.2020 №50 «Про затвердження Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у закладах освіти в період карантину в зв’язку з поширенням  коронавірусної хвороби (COVID-19), листа МОН України від 05.08.2020 №1/9-420 «Щодо організації роботи закладів загальної середньої освіти у 2020/2021 навчальному році» з метою забезпечення інфекційної безпеки в ліцеї  та організації повноцінного освітнього процесу.

Цей порядок діє у разі встановлення Державною комісією з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій у місті Запоріжжя «зеленого» рівня епідемічної небезпеки.

           Даний порядок буде розміщено при вході до закладу та на сайті цільовий. Про будь-які зміни щодо встановлених обмежень та умов організації освітнього процесу буде повідомлено  через офіційні сторінки в мережі Інтернет та при вході до ліцею.

 

І. Вхідний скринінг та правила поведінки персоналу

  1. Усі працівники закладу  заходять через центральний вхід.

  2. Увесь персонал проходить термометрію на центральному вході перед початком робочого часу (за 30 хвилин) із занесенням даних  до журналу  температурного скринінгу  працівників.  

  3. Вимір температури тіла проводиться безконтактним термометром на ділянці зап’ястка або бокових частин шиї (враховуючи інструкцію про використання термометрів).

  4. Медична сестра Тищук Н.О.  оглядає персонал перед початком роботи на наявність симптомів гострого респіраторного захворювання (кашель, нежить, осиплість голосу, почервоніння очей).

  5. У разі виявлення співробітника з підвищеною температурою тіла або з вищевказаними симптомами співробітник до роботи не допускається. Про такий випадок медична сестра Тищук Н.О.  повідомляє директора  закладу а робить відмітку у аркуші контролю термометрії про недопущення до роботи.

  6. При виявленні підвищеної температури тіла (вище 37,1 С) або респіраторних симптомів вдома працівник колегіуму повідомляє свого безпосереднього керівника та не виходить на роботу.

  7. Для вирішення питань, що не потребують особистої присутності, максимально використовувати засоби зв’язку (Інтернет, телефон). Близькі контакти між персоналом обмежуються.

  8. У разі відсутності медичної сестри вхідний скринінг працівників проводить вчитель фізичної культури Константинова О.Ф.

  9. У колегіумі організовано забезпечення засобами індивідуального захисту всіх працівників ( із розрахунку на 2 робочих днів, у т.ч. на 1 робочу зміну - безпосередньо на робочому місці кожного працівника).  Зміна масок кожні три години.

  10. Якщо  працівники користуються масками багаторазового викорис-тання, то обов'язково повинні мати герметичні пакетики (zip-пакет, або папка на кнопці, тощо) з позначками «Для використаних масок», «Для нових ( чи запасних) масок». Для нової (запасної) одноразової маски також повинен бути пакетик.

 

ІІ. Вхідний скринінг здобувачів освіти на наявність ознак

інфекційного захворювання

  1. Відповідальність за прихід до закладу освіти  здорової  дитини (з нормальною температурою тіла [до  37,0 С], відсутністю наявних симптомів гострого респіраторного захворювання [кашель, нежить, осиплість голосу, почервоніння очей] ) несуть батьки.

  2. Зустріч здобувачів освіти здійснюється на шкільному подвір’ї за 20 хвилин до початку навчання відповідальною особою (вчителем, який проводить перший урок). Застосування засобів захисту (масок, щитків, респіраторів, рукавичок) при таких контактах недоцільне.

  3. Відповідальна особа проводить візуальний огляд дитини на наявність симптомів інфекційного захворювання (кашель, нежить, осиплість голосу, почервоніння очей), запитує про самопочуття, температуру тіла у дитини та/або дорослого, який її супроводжує.

  4. Вхід до закладу  здійснюється лише за умови використання засобів індивідуального захисту (захисної маски, у тому числі виготовлених самостійно, або респіратора). В школу заходять тільки учні, вчителі та персонал.

  5. Вхід в освітній заклад батьків, бабусь, дідусів з початком навчального року суворо заборонено. Спілкування педагогічних працівників із батьками здійснюється дистанційно за допомогою будь-яких засобів зв’язку, або на шкільному подвір’ї.

  6. З метою впровадження заходів щодо застосування практики соціального дистанціювання  та уникнення скупчення, спрямованих на мінімізацію контактування з іншими особами, у  ліцеї запроваджується відкриття п’яти входів для різних категорій здобувачів освіти. Для кожного класу визначено свій вхід до школи, який є найближчим до шаф для роздягання, і схема руху лише одними сходами.  Довільно пересуватися  по школі не дозволяється.

 Входи/виходи закріпленні за класами

  1. Якщо у відповідальної особи виникає підозра щодо наявності у здобувача освіти інфекційного захворювання, то його відправляють до центрального  входу,   біля якого медична сестра Тищук Н.О. проведе  вимір температури тіла безконтактним термометром на ділянці зап’ястка або бокових частин шиї (враховуючи інструкцію про використання термометрів).

  2. Якщо у здобувача освіти визначено температуру тіла вище 37,0 С або наявні інші симптоми респіраторного захворювання (кашель, нежить, осиплість голосу, почервоніння очей) дитина до занять не допускається:

  • якщо дитина прийшла у супроводі дорослого, вона відправляється додому з рекомендацією звернутись до сімейного лікаря;

  • якщо дитина прийшла без супроводу дорослого, то на здобувача освіти одягається медична маска і медична сестра проводить його до кімнати ізоляції. По телефону викликаються батьки дитини та у разі необхідності – швидка медична допомога. Після чого черговим адміністратором і батьками приймається узгоджене рішення щодо направлення до закладу охорони здоров’я.

  1. Медична сестра Тищук Н.О.  веде облік таких здобувачів освіти.

  2. Після того, як здобувач освіти з підвищеною температурою тіла або респіраторними симптомами був відсторонений від освітнього процесу, до колегіуму дитина може повернутись лише після одужання та отримання довідки від сімейного лікаря про те, що вона здорова та може бути допущена до відвідування закладу освіти.

  3. Заступник директора  Ратушняк О.І і медична  сестра Тищук Н.О. щоденно проводять моніторинг та аналіз відвідування занять здобувачами освіти з метою раннього виявлення збільшення захворюваності.

 

ІІІ. Організація освітнього процесу у ліцеї

  1. Захисні маски можуть не використовуватися під час проведення занять у навчальних приміщеннях. Під час пересування приміщеннями закладу  використання захисних масок є обов’язковим. Зміна масок кожні три години.

  2. Якщо у дітей будуть маски багаторазового використання, то обов'язково мати герметичні пакетики (zip-пакет, або папка на кнопці) з позначками «Для використаних масок», «Для нових ( чи запасних) масок». Для нової (запасної) одноразової маски також повинен бути пакетик.

  3.  Для використаних одноразових масок в закладі є спеціальні урни.

  4. Для мінімізації пересування здобувачів освіти у приміщеннях ліцею  за кожним класним колективом закріплений навчальний кабінет для проведення усіх уроків, за виключенням інформатики, фізичної культури, предмету «Захист України» та  трудового навчання :

Кабінети, закріпленні за класами:

  1. Освітній процес у ліцеї  організовано через поєднання традиційної освіти та он-лайн-технологій, тобто у формі змішаного навчання. Змішане навчання у 5-11 класах – це скорочення уроків в класах до 30 хвилин, під час яких частина інформації розподіляється на групову роботу у класі, частина (15 хвилин з кожного предмету) – на самостійне вивчення дистанційно ( учні можуть опрацьовувати теоретичну частину вдома, переглядаючи відео та вивчаючи супровідні матеріали, виконувати перевірні роботи тощо. Після цього на уроці з вчителями та однолітками виконують практичні вправи або працюють у групах над проєктом).

 

 

Час роботи

Початкова школа

8.00-12.40

Основна школа

8.50-15.10

Старша школа

8.00-15.10

ГПД

13.00-16.00

Дистанційне навчання

16.00-18.00

  1. Основні форми дистанційного навчання – це синхронне, асинхронне та гібридне (комбіноване).  Здобувачі освіти самі можуть структурувати проходження того матеріалу, який їм потрібно засвоїти у межах однієї тем в умовах асинхронного навчання. Наприклад, повертатись до попередніх уроків, шукати додаткову інформацію, конспектувати тощо у зручний для них час за гнучким графіком.

  2. Час з 16.00 до 18.00, виділений на дистанційну форму роботи, дозволяє здобувачам освіти відповідно до графіку отримати он-лайн-консультації у синхронному режимі.

  3. Змішане навчання у 1-4 класах – це групова робота в класі протягом 35 хвилин (1 класи) та 40 хвилин (2-4 класи) з більшості навчальних предметів та винесення певних предметів на самостійне вивчення дистанційно в асинхронному та гібридному режимі (за вибором вчителя).

  4. Забезпечується використання розмітки на підлозі, що полегшує організацію двостороннього руху коридорами, виокремлення зон переміщення для різних вікових категорій здобувачів освіти.

  5. У разі можливості, у розкладі занять 5-11 класів уроки розташовані парами із застосуванням модульного підходу до вивчення дисциплін.

 

  1. За умови сприятливої погоди здобувачі освіти під час перерв перебувають на свіжому повітрі на шкільному подвір’ї у присутності вчителя, що буде проводити наступний урок.

  2. Ранкові зустрічі у 1-3-х класах за сприятливих погодних умов проводяться на свіжому повітрі.

  3. Розклад дзвінків:

  1. Запроваджується гнучка структура навчального року з можливістю внесення змін до термінів проведення канікул, початку та завершення навчальних семестрів, з урахуванням епідеміологічної ситуації.

  2. Передбачене уникання організації видів діяльності, які вимагають безпосереднього фізичного контакту між учнями: зменшення кількості комунікаційних вправ, групових ігор, що передбачають тактильний контакт, проведення ранкових зустрічей із дотриманням соціальної дистанції, за можливості, на свіжому повітрі тощо.

  3. За можливості, передбачається організація проведення навчальних занять з окремих предметів на відкритому повітрі.

  4. На вході до лыцею  та у його приміщеннях передбачається розміщення інформаційних матеріалів щодо профілактики коронавірусної хвороби СОVID-19.

  5. При організації роботи груп продовженого дня:

  • враховувати  відповідні пункти даного положення, надаючи пріоритет активностям на свіжому повітрі;

  • планується проведення вихователями додаткових занять щодо профілактики вірусних захворювань для дітей;

  • буде розроблено графік прогулянок, спрямований на мінімізацію контактування з іншими групами дітей.

 

ІV. Організація дотримання правил респіраторної гігієни та

протиепідемічних заходів у ліцеї

  1. Основним заходом гігієни рук в умовах колегіуму є миття рук з милом.

  2. Використання антисептику доцільне лише в тому випадку, коли немає доступу до води та мила.

  3. Протирання рук вологими серветками з метою знезараження або в якості заміни миття рук недоцільне та неефективне.

  4. Тертя рук з милом повинно тривати не менше 30-40 секунд.

  5. Кожна санітарна кімната ліцею забезпечується рукомийником, який обладнаний рідким милом в дозаторі, паперовами рушниками та електросушарками для рук.

  6. Медична сестра школи здійснює кварцювання бактерицидною лампою кабінет медичної сестри та ізолятор

 

  1. Передбачається проведення навчання працівників закладу та здобувачів освіти щодо одягання, використання, зняття засобів індивідуального захисту, їх утилізації, контроль за виконанням цих вимог.

  2. Зорганізується централізований збір використаних засобів індивідуального захисту, паперових серветок в окремі контейнери (урни) з кришками та поліетиленовими пакетами з яскравою відміткою «Використані маски та рукавички». 

  3. На вході до всіх приміщень закладу  організовуються місця для обробки рук антисептичними засобами: учні 1-4 класів за участю вчителя, учні 5-11-х класів у присутності вчителя. Обробка рук антисептиком проводиться методом втирання протягом 30 секунд.

  4. Забезпечити зберігання  верхнього одягу:

    • Для здобувачів освіти -  клані кімнати;

    • Для педагогічних працівників -  методичний кабінет;

    • Для МОП – кабінет МОП

    • Для працівників харчоблоку – кімната відпочинку

    • Для медичної сестри  -  кабінет мед. Сестри

    • Для бухгалтера – кабінет бухгалтера

  5. У разі виникнення потреби або необхідності залишити приміщення ліцею  користуємося тільки центральним входом.

 

V. Організація питного режиму та харчування у ліцеї

  1. У період карантину організація питного режиму відбувається із використанням індивідуального (пляшки з водою) посуду.

  2. Графік харчування здобувачів освіти такий:

  1. класи

  1. У їдальні забезпечується відстань між столами не менше 1,5 м та розміщення за столом не більше 4-х осіб.

  2. Вхідний скринінг персоналу харчоблоку:

  • увесь персонал проходить термометрію перед початком робочого часу (за 30 хвилин) із занесенням даних до щотижневого аркуша контролю термометрії;

  • вимір температури тіла проводиться безконтактним термометром на ділянці зап’ястка або бокових частин шиї (враховуючи інструкцію про використання термометрів);

  • у разі виявлення співробітника з підвищеною температурою тіла або з симптомами гострого респіраторного захворювання (кашель, нежить, осиплість голосу, почервоніння очей) співробітник до роботи не допускається, а в  аркуші контролю термометрії робиться відмітка про недопущення до роботи. Контроль за виконанням цих вимог здійснює завідувачка виробництва їдальні та медична сестра Тищук Н.О.

  1. Усі працівники харчоблоку працюють у засобах індивідуального захисту із розрахунку 1 захисна маска на 3 години роботи, одноразових  рукавичках, які змінюють після кожної дії (виробничого процесу на харчоблоці їдальні), не пов'язаних між собою. Засоби індивідуального захисту є у наявності із розрахунку на 5 робочих днів, у т.ч. на 1 робочу зміну - безпосередньо на робочому місці кожного працівника.

  2. Після кожного зняття засобів індивідуального захисту (захисних масок одноразових рукавичок) перед одяганням чистих засобів індивідуального захисту, працівник харчоблоку ретельно миє руки з милом або обробляє антисептичним засобом.

  3. У ліцеї організовано централізований збір використаних засобів індивідуального захисту, паперових серветок в окремі контейнери (урни) з кришками та поліетиленовими пакетами з яскравою відміткою «Використані маски та рукавички» з подальшою утилізацією.

  4. Працівник їдальні, який видає страви або здійснює розрахунок, забезпечений засобами індивідуального захисту: захисною маскою або респіратором, захисними окулярами або захисним щитком, одноразовими рукавичками.

  5. При організації харчування працівники їдальні суворо дотримуються правил особистої гігієни: рукомийники, мило рідке, паперові рушники (або електросушарки для рук), антисептичні засоби для обробки рук, тощо.

  6. З працівниками харчоблоку передбачається проведення навчання щодо одягання, використання. зняття засобів індивідуального захисту, їх утилізації. Відповідальність за виконанням цих вимог несе завідувачка ви-робництва їдальні.

  7. Забезпечення працівників їдальні засобами індивідуального захисту (захисною маскою або респіратором, захисними окулярами або захисним щитком, одноразовими рукавичками, антисептиком, безконтактним термометром тощо) здійснює виконавець послуг харчування.

Записати.PNG
2.PNG
3.PNG
4.PNG
bottom of page